مجله اینترنتی سستو

این مقاله اطلاعاتی در مورد دنیای مجازی متاورس و اواتارها و چگونگی بوجود امدن این دنیای مجازی می دهد.
متاورس چیست؟

متاورس از دو لغت متا یعنی برتر (Meta) و ورس (Verse) به معنای جهان،تشکیل شده است.. به این شکل کلمه متاورس را می‌توان «جهان برتر» یا «برتر از جهان» معنی کرد.

متاورس مانند یک شبکه‌ مجازی می باشد که در ان افراد می تونند با هم و با دنیای اطراف معاشرت و ارتباط داشته باشند. به عبارتی دیگر، در دنیای متاورس ادم ها به صورت آنلاین و مجازی زندگی می کنند.

 این واژه اولین بار در سال 1992 در رمان «تصادف در برف» (Snow Crash) نوشته «نیل استفنسون» (Neal Stephenson) مطرح شده است. دنیایی که استفنسون در این رمان ساخته به این صورت است که افراد در دنیای مجازی، با استفاده از آواتارهای خود به معاشرت با یکدیگر می‌پردازند و خرید و فروش انجام می‌دهند و حتی با رقیبان خود مبارزه کرده و آن‌ها را شکست می‌دهند.

آن‌چه امروز به عنوان متاورس در دنیا مطرح است، مشابه داستان استفنسون است با این تفاوت که مفاهیم مطرح شده دیگر داستان نیستند و روز‌به‌روز بخش‌های مختلفی از آن تبدیل به واقعیت می‌شود. متاورس دنیای مجازی فراتر از دنیای فیزیکی است که افراد با استفاده از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مختلف به آن وصل می‌شوند و با داشتن هویت مستقل، می‌توانند فعالیت‌های مختلفی مانند شرکت در یک کنسرت، خرید زمین در متاورس و استفاده از آن برای فعالیت‌های مختلف، شرکت در یک مسابقه و برگزاری جلسه کاری را انجام دهند.

تمایل به آفرینش، یکی از خصوصیات انسان‌ها است که آن‌ها را از سایر موجودات جدا می‌کند. این تمایل، در طول تاریخ بشریت وجود داشته و باعث بوجود امدن ابزارها و فناوری‌های جدید شده است. ابزارهای جدید ساخته شده نیز باعث به وجود امدن فرهنگ‌های جدید و تغییرات اساسی در زندگی انسان شده‌اند. متاورس را می‌توان به عنوان ایده خلاقلانه‌ای در نظر گرفت که به انسان‌ها اجازه می‌دهد با رفع برخی از محدودیت‌های فضا و منابع، بتوانند بیشتر از گذشته در فعالیت‌های دلخواه خود شرکت داشته باشند

متاورس به دنبال ایجاد دنیایی فراتر از دنیای فیزیکی موجود است که در آن، امکان انجام بسیاری از فعالیت‌های دنیای واقعی وجود دارد. در کنار این فعالیت‌ها، فعالیت‌های دیگری که امکان انجام آن‌ها در دنیای واقعی وجود ندارد نیز در این دنیا قابل انجام خواهد بود. فعالیت‌هایی مانند سفر در زمان، سفر به کرات آسمانی، صحبت با آواتار مردگان همه فعالیت‌‌هایی هستند که در متاورس قابل انجام خواهند بود.

در متاورس افراد ظاهر خود را اسکن کرده و با آواتارهای سه بعدی خود وارد دنیای مجازی می‌شوند. بنابراین، کاراکترهای موجود در متاورس فقط شخصیت‌های بازی نیستند و به عنوان افرادی از یک گروه در جامعه که شخصیت‌های منحصر به فرد دارند شناخته می‌شوند..

مطالب مرتبط
تکنولوژی
راهنمای انتخاب و خرید دوربین مداربسته
تکنولوژی
متاورس به زبان ساده – متاورس چیست ؟
تکنولوژی
سستو ، بهترین قالب مجله آنلاین
پر بازدیدترین ها
سرگرمی
مقدمه ای بر آموزش فال تاروت
آشپزی
آموزش غذای مکزیکی ساده
آموزشی
آموزش انواع قهوه و روش های دم کردن آن
آشپزی
اموزش استانبولی خوشمزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگزیده ی امروز
متاورس چیست؟
متاورس چیست؟
این مقاله اطلاعاتی در مورد دنیای مجازی متاورس و اواتارها و چگونگی بوجود امدن این دنیای مجازی می دهد.
سستو ، بهترین قالب مجله آنلاین
پربازدید ترین ها
جدیدترین مطالب
آموزشی
آموزش انواع قهوه و روش های دم کردن آن
تکنولوژی
متاورس چیست؟
تبلیغات
مطالب تصادفی
آشپزی
آموزش غذای مکزیکی ساده
سرگرمی
نگهداری از طوطی
تکنولوژی
سستو ، بهترین قالب مجله آنلاین
روانشناسی
تعریف لایف استایل
تبلیغات